Dzisiaj mamy Piątek 23 Pazdziernika 2020
Humor
Rozrywka
Dowcipy
Witaj Nieznajomy ;-)
Login Hasło
online: 170
Załóż Konto
ukryj reklamy

Kanały RSS

Najnowsze Filmiki
Link do kanału: http://maxhumor.pl/rss/filmiki.xml
Najnowsze Dowcipy
Link do kanału: http://maxhumor.pl/rss/dowcipy.xml
Najnowsze Śmieszne Teksty
Link do kanału: http://maxhumor.pl/rss/teksty.xml
Najnowsze Gry Online
Link do kanału: http://maxhumor.pl/rss/gry.xml
Najnowsze Fotki
Link do kanału: http://maxhumor.pl/rss/galeria.xml

RSS (Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów. RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).
* Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.
* Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
* Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).
Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami czytnikami , przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego , dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów. Coraz więcej przeglądarek również posiada opcje czytania kanałów RSS m.in Firefox, Opera, Internet Explorer 7.0+ itd. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów. Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.
| 0.92919 s. | IP: 35.168.62.171 | Piątek 23 Pazdziernika 2020 08:13 | online: 170 | zalogowani: 0 | goście: | rekord online: 218 |